Strona głównaBudownictwoZastosowanie młotów hydraulicznych w budownictwie.

Zastosowanie młotów hydraulicznych w budownictwie.

Młoty hydrauliczne to specjalistyczne narzędzia, montowane na koparkach, ładowarkach oraz minikoparkach czy tez miniładowarkach. Urządzenia te znacznie podnoszą funkcjonalność posiadanych maszyn, pozwalając na realizację o wiele szerszego zakresu robót budowlanych. Dzięki młotom hydraulicznym, możliwe jest przeprowadzanie prac związanych z wyburzeniami czy też pozbywaniem się przeszkód gruntowych w trakcie robót ziemnych. Ostatecznie, po zastosowaniu odpowiedniej nakładki, możliwe jest także wbijanie pali zbrojeniowych do gruntu. Jest to więc całkiem ciekawe urządzenie, które znacznie poszerza możliwość zastosować sprzętu ciężkiego jakim są koparki czy też ładowarki.

Najczęstsze zastosowanie młotów hydraulicznych w budownictwie.

Zdecydowanie najczęściej młoty hydrauliczne znajdują swoje zastosowanie w trakcie realizacji prac wyburzeniowych. Tutaj jednak stosowane są duże koparki gąsienicowe, które potrafią obsługiwać największe młoty. Energia uderzenia tego typu młotów bardzo często przekracza 5 tys. J. Tak to wygląda na przykład w przypadku młota hydraulicznego dostarczanego przez firmę Arrowhead Rockdrill oznaczonego jako R140. tutaj energia uderzenia wynosi dokładnie 5420 J i jest to jeden z największych i najmocniejszych młotów dostępnych obecnie na rynku. Jego zastosowanie to przede wszystkim poważne prace wyburzeniowe, kucie betonu, nawierzchni bitumicznych, burzenie starych konstrukcji betonowych. W zasadzie to nie ma przeszkody betonowej czy też kamiennej, z którą tak potężny młot nie byłby sobie w stanie poradzić.

Dodatkowo, odpowiednia nakładka na młot hydrauliczny, umożliwia nam także skuteczne wbijanie pali zbrojeniowych gruntu. W tym przypadku młot do wbijania pali będzie po prostu klasycznym młotem, który zamiast Gruta posiada specyficzną nakładką. Dostępne są także młoty hydrauliczne przeznaczone tylko i wyłącznie do wbijania pali zbrojeniowych. Charakteryzują się lepszą efektywności w tego typu pracach, aczkolwiek ich zastosowanie w innych sytuacjach staje się mocno ograniczone. Jeśli więc potrzebujemy młota do prac wyburzeniowych i jednocześnie wbijania pali zbrojeniowych, rozwiązaniem najlepszym jest klasyczny młot hydrauliczny z odpowiednią nakładką.

Młoty do wbijania pali.

Tego typu młoty charakteryzują się nieco odmienną konstrukcją i możliwościami. Możliwe jest nie tylko wbijanie pali stalowych w grunt. Przy ich wykorzystaniu, można także stabilizować grunt, czy też prawidłowo zagłębiać w terenie betonowe bloki zbrojeniowe. Oczywiście w wielu przypadkach lepszym wyborem będzie młot hydrauliczny do koparki z adapterem, umożliwiającym wbijanie słupków zbrojeniowych. Dzięki takiemu bowiem rozwiązaniu, będziemy mogli wykorzystywać młot w większym zakresie prac, niż tylko przy wbijaniu słupków.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne