Strona głównaBudownictwoWykorzystanie humusu z wykopów budowlanych

Wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych

Humus z wszelkiego rodzaju wykopów budowlanych to idealny materiał do wyrównania terenów wokół domów jednorodzinnych czy też przydomowych ogrodów. Aby jednak wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych w tym zakresie było możliwe, należy go odpowiednio przygotować. W zasadzie, to firmy zajmujące się realizacją wielu, dużych inwestycji budowlanych, mogą jednocześnie przy realizacji robót ziemnych, pozyskiwać humus, aby następnie prawidłowo go przygotować do sprzedaży dla prywatnych odbiorców i nie tylko. W tym zakresie wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych, będzie możliwe jedynie po uprzednim pozbyciu się kamieni, czy też korzeni, oraz rozdrobnieniu większych, zbrylonych fragmentów oraz grudek gliny.

Czy wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych jest popularne?

Tutaj trzeba od razu powiedzieć, iż jest to materiał na który stale mamy stel dość wysoki popyt. Szczególnie inwestorzy budujący swoje domy jednorodzinne będą potrzebować dobrze przygotowanego humusu do wykończenia obejścia domu i przydomowego ogrodu. Niemniej jednak, także inwestorzy przemysłowi będą korzystać z dobrze przygotowanego materiału. W końcu także dookoła obiektów przemysłowych, czy też hoteli i innych obiektów, trzeba będzie prawidłowo wykończyć otoczenie. Można więc powiedzieć, iż wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych jest stosunkowo szerokie i bardzo popularne.

Jak prawidłowo przygotować humus do jego zastosowania w wykończeniach terenów użytkowych?

Przede wszystkim trzeba pozbawić go wszelkich poważniejszych, grubszych zanieczyszczeń. W tym przypadku najważniejsze jest odseparowanie kamieni i korzeni, które będą znacznie utrudniać wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych w wykończeniach terenów zielonych i użytkowych. W tym celu można wykorzystać przesiewacze bębnowe. Niemniej jednak nie zawsze jest to opcją optymalną. O wiele lepszym rozwiązań zdaje się tutaj być łyżka z przesiewaczem. Jest to specjalnie przygotowana łyżka do koparki, która pozwala nam na skuteczne oczyszczanie humusu z kamieni i korzeni.

Zalety posiadania łyżki z przesiewaczem.

Jeśli więc dane przedsiębiorstwo zajmuje się robotami ziemnymi i ma możliwość redystrybucji dużych ilości humusu, łyżka z przesiewaczem będzie bardzo dobrą inwestycją. Duże przesiewcze bębnowe może i są wydajne, jednakże ich obsługa jest dość kłopotliwa. Najpierw trzeba dostarczyć materiał do przesiewacza, a potem go odebrać i dopiero załadować na samochód. Łyżka z przesiewaczem zdecydowanie cały proces uprawnia. Nabieramy humus na łyżkę, ustawiamy ją nad samochodem i uruchamiamy. Na pakę samochodu spada już przetworzony, przesiany humus, zaś we wnętrzu łyżki pozostają kamienie oraz grubsze korzenie. Możemy więc realizować przesiewanie humusu niejako w locie, już podczas jego załadunku.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, wykorzystanie humusu z wykopów budowlanych, jest bardzo popularne, aczkolwiek należy go w pierwszej kolejności przygotować. W tym celu rozwiązaniem najlepszym jest łyżka z przesiewaczem do koparki, co zapewnia sprawne i szybkie przerobienie dużych ilości materiału.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne