Strona głównaBudownictwoInwestycja w mieszadło do betonu

Inwestycja w mieszadło do betonu

Każda większa firma budowlana powinna regularnie inwestować w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Rozwiązania, które pozwolą znacznie usprawnić proces realizacji inwestycji budowlanych. Chodzi tutaj przede wszystkim o maszyny i sprzęt ciężki, które zapewniają możliwość sprawnego ułatwiania pracy robotnikom. Wiele z tych maszyn przekłada się także na oszczędności firmy. Jednym z tego typu rozwiązań jest chociażby inwestycja w mieszadło do betonu. Jest to specyficzne urządzenie montowane na ładowarce kołowej w miejscu standardowej łyżki. Dzięki temu, możliwe jest sprawne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy. Warto więc przyjrzeć się wszystkim korzyściom z tego tytułu płynącym. Może się bowiem okazać, iż tego typu inwestycja będzie idealna dla wielu firm budowlanych.

Czy inwestycja w mieszadło do betonu jest kosztowna?

Sam mieszalnik do betonu nie jest urządzeniem wyjątkowo kosztownym. Dobre narzędzie można kupić już od około 10 tys. PLN. Ponadto, zawsze można jeszcze skusić się na urządzenie z rynku wtórnego. Niemniej jednak, kupując mieszalnik używany musimy liczyć się z brakiem gwarancji. Ma to swoje wady, aczkolwiek, jeśli posiadamy doświadczonych pracowników, znających się na tego typu urządzeniach, to raczej nie powinno to stanowić większego problemu.

Przede wszystkim jednak, trzeba tutaj podkreślić, iż inwestycja w mieszadło do betonu, jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Zapewnia bowiem przedsiębiorstwu możliwość sprawnego przygotowywania betonu, bezpośrednio na placu budowy. Jeśli więc dysponujemy odpowiednimi funduszami, warto w tego typu narzędzie zainwestować. Wymaga to trochę zachodu, ale warto. Musimy tylko znaleźć solidnego dostawcę, który dopasuje nam odpowiedni mieszalnik do posiadanej przez nas ładowarki. Potem wystarczy tylko odpowiednio o mieszadło dbać, aby mogło w firmie służyć jak najdłużej.

Korzyści płynące z posiadania własnego mieszalnik a do betonu.

Przede wszystkim, jak już wspomnieliśmy, inwestycja w mieszadło do betonu będzie zapewniać nam możliwość samodzielnego przygotowywania betonu. Bezpośredni o na placu budowy. W wielu przypadkach jest wręcz kwestią najważniejsze. Poza tym jednak mamy tutaj do czynienia z innymi zaletami. Do najważniejszych zalet będziemy więc zaliczać następujące kwestie:

Możliwość sprawnego przygotowywania betonu na placu budowy – beton będzie gotowy wtedy kiedy jest potrzebny. W takiej ilości w jakiej jest potrzebny. W razie konieczności zawsze można dorobić sprawnie i szybko więcej.
Łatwa dystrybucja betonu na rozległych terenach budowlanych – jako, że mieszadło jest zamontowane na ładowarce, to podczas mieszania betonu, już można jechać na miejsce jego wykorzystania. Bez trudu można także beton transportować na spore odległości.
Obniżenie kosztów przygotowania betonu – korzystanie z własnego mieszalnika jest zawsze tańsze niż zamawianie betonu z betoniarni.
Brak problemów związanych z dostępem do energii – mieszalnik do betonu jest napędzany z układu hydraulicznego ładowarki, toteż problem z prądem elektrycznym mamy z głowy.

Jednym słowem, inwestycja w mieszadło do betonu będzie bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Szczególnie w przypadku firm budowlanych, które stosunkowo dużo zużywają betonu. Które potrzebują go często i trudno im określić, kiedy dokładnie to będzie. Posiadając mieszalnik, wystarczy pół godziny, żeby przygotować nawet 1000l betonu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne