Strona głównaUncategorizedWykładziny biurowe a ekologia

Wykładziny biurowe a ekologia

Wybierając materiały wykończeniowe warto zwrócić uwagę na to czy są przyjazne środowisku oraz zdrowiu. Jak wiadomo niektóre materiały wykończeniowe oraz budowlane nie mają za wiele wspólnego z ekologią a inne wprost przeciwnie. W niniejszym artykule przedstawiamy wykładziny biurowe, które są produkowane zgodnie z poszanowaniem ekologicznych wyzwań.

Wykładziny biurowe mogą być zgodne z ekologiczną polityką firmy

Patrząc na przykład wykładziny zgodnej z wyzwaniami ekologicznymi posłużymy się wykładzinami Milliken. Ten producent wykładzin biurowych produkuje wykładziny zgodnie z normami ISO oraz EN. Jednocześnie duża uwaga jest skupiona na tym, żeby produkcja nie pozostawiała po sobie śladu węglowego. Jest to rozwiązywane poprzez tak zwane kredyty węglowe, które wspierają projekty związane z energią odnawialną. Poza tym, aby ograniczyć szkodliwy wpływ działalności na środowisku do produkcji wykładzin stosowane są materiały pochodzące z recyklingu.

Ekologia to nie jedyna zaleta wykładzin biurowych!

Dlaczego firmy chętnie wybierają wykładziny biurowe? Na pewno istotne jest to, że takie rozwiązanie wpisuje się w ekologiczne trendy, ale to nie jedyny argument. Wśród zalet wykładzin podłogowych trzeba także wymienić ponadprzeciętne właściwości akustyczne, łatwość w montażu, łatwość w utrzymaniu czystości oraz wyjątkową odporność na odkształcenia. Wykładziny bardzo dobrze sobie radzą z dużym ruchem pieszym, zabrudzeniami w postaci błota czy piasku, są także odporne na zmorę podłóg biurowych w postaci kółek od foteli. To sprawia, że z powodzeniem mogą służyć w biurze przez długi czas. Co ciekawe, potwierdza to fakt, że producenci oferują nawet kilkunastoletnią gwarancję.

Poza wyżej wymienionymi zaletami, wykładzina biurowa jest ceniona za kwestie estetyczne. Wykładzina znakomicie wpasowuje się w potrzeby nowoczesnych powierzchni biurowych. Wygląda elegancko i zarazem przytulnie co sprzyja stworzeniu komfortowej atmosfery do pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne