Strona głównaBudownictwoSystem kominowy wraz z kominkiem wolnostojącym – jakimi zaletami się charakteryzuje?

System kominowy wraz z kominkiem wolnostojącym – jakimi zaletami się charakteryzuje?

Przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając systemy kominowe oraz przedstawiamy zalety zdobywających coraz większą popularność kominków wolnostojących.

Zalety wolnostojących kominków

Wolnostojące kominki zdobywają coraz większą popularność, gdyż są wykonane bardzo estetycznie i wpasowują się w wymagania stawiane przez projektantów nowoczesnych wnętrz. Szczególnie cenione są kominki, które mają szybę z trzech stron, co pozwala przyglądać się płomieniom ognia z różnej perspektywy.

Poza tym, kominki tego typu mają coraz lepszą ekonomiczność i efektywność grzewczą. Cenione są także za ekologiczność (w szczególności, gdy są opalane naturalnym drewnem). To wszystko sprawia, że powoli można mówić o modzie na kominki wolnostojące. Więcej na temat zalet kominków wolnostojących można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/wolnostojace-piece-kominkowe/

Zalety nierdzewnych systemów kominowych

Naszym zdaniem wybierając system kominowy warto zwrócić uwagę na nierdzewne systemy kominowe, gdyż są cenione za kompaktową budowę, która pozwala zachować większą powierzchnię użytkową budynku. Wśród zalet wymienia się także intuicyjny i stosunkowo prosty montaż oraz nienaganną estetykę, która bardzo dobrze pasuje do niemal każdej elewacji.

Poza tym, zalety nierdzewnych systemów kominkowych to między innymi:

  • bardzo dobra izolacja,
  • możliwość zastosowania płaszcza wewnętrznego,
  • możliwość dostawienia dodatkowego komina na zewnątrz,
  • odporność na działanie kwasów, wysokie temperatury oraz trudne warunki pogodowe.

Podsumowując, duet kominków wolnostojących z nierdzewnymi systemami kominowymi to bardzo ciekawe rozwiązanie, które jeszcze kilka lat temu nie było wyjątkowo popularne, ale obecnie można zaryzykować, że trend sprzyja temu by tego typu rozwiązanie zagościło w wielu domach jednorodzinnych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne