Strona głównaUncategorizedBalustrada stworzona na miarę

Balustrada stworzona na miarę

Balustrady wiele lat temu stały się istotnym elementem dekoracyjnym, niejednokrotnie nadającym formę całej bryły budynku. Przestały być jedynie użytecznym rozwiązaniem, w obecnych czasach zmieniły się wręcz w nowoczesną formę sztuki, często nadając całej przestrzeni konkretnego stylu wykończenia. Zauważając, jak mocno balustrady potrafią zmienić przestrzeń, warto mieć również na uwadze słupki do balustrady. Z reguły występują one o profilu okrągłym lub kwadratowym. Wybór może nie być tak prosty, jak się wydaje, ponieważ zależnie od dobranego kształtu i koloru, balustrada zyskuje delikatniejszego efektu, bądź surowego, nowoczesnego sznytu. Matowe szkło i chromowana, metalowa okrągła rama? A może bezbarwna tafla i kwadratowe słupki w połączeniu z kilkoma prętami? Każdy, nawet najmniejszy element balustrady wpływa na efekt końcowy. Słupki kupione oddzielnie bez balustrady mogą także stworzyć wyjątkową barierę do schodów.

Indywidualne projekty balustrad — czy to możliwe?

Jeśli masz własny pomysł na balustradę, której nigdzie nie możesz dostać, istnieją firmy zajmujące się indywidualnymi zamówieniami. W ten sposób sam dobierzesz interesujące Cię parametry, takie jak rodzaj wypełnienia (szkło, blacha, czy pręty), dobór słupków oraz wymiary. Dzięki wizualizacji projektu balustrady wraz ze słupkami znacznie łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy, a co za tym idzie – podjąć decyzję, czy dany projekt nam odpowiada.

Wielkie inwestycje, wnętrze jedyne w swoim rodzaju

Szklane balustrady obecnie cieszą się rosnącą popularnością w nowoczesnych biurach, galeriach handlowych i loftach, ze względu na charakterystyczne rozpraszanie światła, które sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Również w tego typu miejscach architekci starają się prześcignąć w oryginalnych wykończeniach. W takich przypadkach możliwość konfiguracji wymyślonych parametrów oraz dobór wypełnienia wedle specjalnego projektu staje się nieoceniony.

Jak widać, balustrada niejedno ma imię. Niezależnie od dobranych elementów oraz rodzaju wykończenia, nadaje wnętrzu specyficznego, awangardowego stylu. Tylko od nas zależy, jaki uzyskamy efekt.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne