Strona głównaUncategorizedKotły na pellet. Od lipca wzrasta dofinansowanie!

Kotły na pellet. Od lipca wzrasta dofinansowanie!

Nowoczesne, wygodne w obsłudze, ekologiczne. Kotły na pellet cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje zalety. Od 1 lipca 2021 roku można dostać jeszcze większe dofinansowanie na ich zakup i montaż!

Kotły pelletowe to świetna alternatywa dla przestarzałych “kopciuchów” czyli kotłów zasypowych. Wiele osób choć raz w życiu miało z nimi do czynienia – stare, tradycyjne piece, nieefektownenieefektywne, nieekologiczne i uciążliwe w użytkowaniu pochłaniały duże ilości czasu i energii. Na szczęście przechodzą do historii. Czym je zastąpić?

Piece pelletowe – kiedy warto je zainstalować?

Sposobów na ogrzewanie domu jest wiele. Wśród urządzeń na paliwa stałe są m.in. kotły na ekogroszek. Ekogroszek jest jednak paliwem kopalnym, na dodatek dość mocno brudzącym. Użytkownicy budynków podłączonych do sieci gazowej mogą zdecydować się na piec gazowy lub dwufunkcyjny piec gazowy. Jednym z najnowocześniejszych urządzeń służącym do ogrzewania domu i wody użytkowej jest pompa ciepła. Zdecydowanie najmniej korzystnym ekonomicznie rozwiązaniem jest z kolei ogrzewanie elektryczne. Czym jest zatem, na tle innych, kocioł na pellet? To urządzenie wykorzystujące paliwo stałe jakim jest biomasa, czyli odnawialne źródło energii!

Świetnie sprawdzają się wówczas gdy zależy nam na spełnieniu obowiązujących norm, gdy nie mamy dostępu do sieci gazowej i chcemy niedrogo, choćby w porównaniu z pompą ciepła, wymienić źródło ogrzewania.

Kocioł na pellet – otrzymaj dotację na jego zakup i instalację!

Z uwagi na to, że “kopciuchy” są stopniowo wycofywane, a za ich użytkowanie może grozić wysoki mandat – w Polsce trwają inicjatywy i programy ułatwiające wymianę pieców starej generacji. Jednym z nich jest program Czyste Powietrze, którego głównym celem jest walka ze smogiem właśnie przez wymianę źródeł ciepła nie spełniających wymagań emisyjnych.

Czyste Powietrze jest pierwszym programem o zasięgu ogólnopolskim, z którego mogą skorzystać właściciele i współwłaściciele budynków jednorodzinnych oraz osoby, które posiadają zgodę na budowę domu jednorodzinnego.

Do 1 lipca 2021 roku na zakup i montaż kotła na pellet spełniającego wymogi rozporządzenia eco-design (pod warunkiem, że budynek nie był podłączony do sieci gazowej) można było otrzymać do 6 tys. zł dotacji (jednak nie więcej niż 30 proc. poniesionych kosztów). Po 1 lipca 2021 roku kwota ta wzrosła i wynosi aż do 9 tys. zł i nie więcej niż 45 proc. faktycznie poniesionych kosztów. Piece Kotły na pellet spełniające wymogi programu Czyste Powietrze dostępne są na https://www.defro.pl/k,32,kotly-automatyczne-na-pellet-biomase.html.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne