Strona głównaUncategorizedKlimatyzacja w biurze, jaką wybrać?

Klimatyzacja w biurze, jaką wybrać?

Optymalna temperatura do pracy biurowej mieści się w przedziale od 20 do 25 stopni Celsjusza. Wydajność pracowników jest ściśle związana z tym, jak ciepło jest w ich otoczeniu. Dlatego w biurach bardziej niż gdziekolwiek indziej niezbędne są systemy klimatyzacji. Dzięki temu z łatwością można zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy, które podniosą ich efektywność oraz ułatwią wykonywanie obowiązków nawet w najgorętsze dni. Jaką klimatyzację wybrać do biura? Zobacz jakie czynniki warto wziąć pod uwagę! 

Klimatyzator na miarę potrzeb

Wybierając klimatyzator do biura, należy uwzględnić przynajmniej kilka aspektów. Do kluczowych należą:

•    metraż oraz ilość i rodzaj pomieszczeń, które mają być klimatyzowane;
•    lokalizacja urządzeń klimatyzujących (ściana, sufit, dach itd.);
•    liczba osób przebywających w pomieszczeniach biurowych;
•    ilość urządzeń elektronicznych wytwarzających ciepło (komputery, drukarki, itp.);
•    stopień nasłonecznienia poszczególnych pomieszczeń;
•    wielkość powierzchni przeszklonych.

W oparciu o te czynniki dobiera się typ i moc klimatyzacji. Fachową pomoc w powyższym zakresie oferuje firma https://airengineering.pl/  – jeden z czołowych instalatorów w branży. Wykwalifikowani pracownicy tej firmy służą nie tylko profesjonalnym doradztwem, ale także kompleksowym montażem i serwisem urządzeń klimatyzacyjnych.

Jaki system do biura

W zależności od powierzchni pomieszczeń i obliczonych zysków ciepła, dopasowywane są rozwiązania do potrzeb konkretnego obiektu. Nowe instalacje oparte na najnowszych technologiach, co gwarantuje najwyższą jakość i wydajność systemu. Najczęściej stosowane są:

  • systemy klimatyzacyjne typu Split i Multi Split,
  • systemy typu VRV dla obiektów o większej kubaturze.

Systemy Split sprawdzą się wszędzie tam, gdzie możemy sobie pozwolić na montaż kilku jednostek zewnętrznych lub po prostu zależy nam na tym, by poszczególne pomieszczenia były osobno klimatyzowane. 

System Multi Split, to idealne rozwiązanie wówczas, gdy brakuje miejsca na montaż kilku jednostek zewnętrznych, a istnieje potrzeba chłodzenia więcej niż jednego pomieszczenia. 

Z kolei system VRV umożliwia podłączenie do jednej jednostki zewnętrznej nawet  kilkadziesiąt jednostek wewnętrznych o różnej wydajności i różnego typu.  Jest to inteligentny system klimatyzacyjny, który dystrybuuje konkretną wymaganą ilość czynnika chłodniczego w zależności od zapotrzebowania. Zastosowana technologia Inverter pozwala na dostosowanie wydajności systemu do faktycznego chwilowego zapotrzebowania na chłód lub ciepło w budynku. Zapewnia to maksymalny komfort cieplny w pomieszczeniu oraz maksymalną efektywność. 

Klimatyzacja  bez hałasu

Wielu z nas najbardziej efektywnie pracuje w ciszy, dlatego niektórzy obawiają się, że przy pracującym klimatyzatorze trudniej będzie się im skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Warto zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępne są nowoczesne urządzenia, które nie generują aż tak uciążliwego dla nas hałasu. Istnieją klimatyzatory, których poziom głośności jest mniejszy niż 35 dB – w takim przypadku dźwięki wydawane przez urządzenie, są na tyle neutralne, że nie powinny przeszkadzać nam w pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne