Strona głównaRemontRemont w piwnicy

Remont w piwnicy

Wykończona piwnica może być świetnym miejscem, w którym można zabawić rodzinę i przyjaciół, umieszczając pokój rekreacyjny, który obejmuje stół bilardowy, stół do ping ponga, automat do gry w pinball i / lub tarczę do gry w rzutki.
Przed remontem piwnicy należy:
1. Poszukać pęknięć fundamentu piwnicy. Pęknięcia linii włosów w piwnicy mogą wynikać z niewłaściwego utwardzenia, ponieważ duże pęknięcia są najprawdopodobniej spowodowane osiadaniem. Oba można naprawić za pomocą cementu hydraulicznego, jeśli pęknięcie nie jest aktywne, tzn. Cokolwiek spowodowało pęknięcie, nie jest już istniejącym problemem. Jeśli pęknięcie w piwnicy jest nadal aktywne, łata pęknięcia może zostać ponownie otwarta później.
2. Poszukaj problemów z wilgocią w piwnicy. Problemy z wilgocią mogą być trudne do naprawienia. Woda jest trwała i może przedostawać się przez ściany piwnicy, które są uważane za przepuszczalne. Łatwym sposobem sprawdzenia problemów z wodą jest przyklejenie kawałka folii aluminiowej do różnych miejsc na ścianach i podłogach piwnicy. Zamknij szczelnie krawędzie folii i pozostaw na miejscu na kilka dni. Po kilku dniach, jeśli pod folią pojawią się krople wilgoci, wówczas wilgoć przechodzi przez mur piwniczny. Jeśli wilgoć pojawia się na wierzchu folii, problemem jest kondensacja wilgoci z piwnicy. Poszukaj innych problemów z wodą, spoglądając na spód pierwszego podłoża piwnicy w poszukiwaniu oznak przecieków. Napraw wszelkie wadliwe rury i osprzęt. Poszukaj brązowawych plam na podłożu piwnicy i bokach legarów piwnicy. Będzie to oznaczać aktywny lub stary wyciek, który został naprawiony. Jeśli plama jest gąbczasta, istnieje aktywny wyciek.
Planowanie remontu piwnicy jest kluczem do sukcesu Twojej piwnicy. Na przykład, jeśli zdecydujesz, że chcesz mieć wetbar i / lub łazienkę, najpierw musisz wykonać instalację wodno-kanalizacyjną. Byłby to najwyższy priorytet, ponieważ hydraulika zwykle przechodzi pod posadzkę cementową. Po zakończeniu prac hydraulicznych należy zaplanować i zainstalować instalację elektryczną, która może obejmować zatrudnienie certyfikowanego elektryka. Twoje plany powinny obejmować wystarczającą liczbę gniazdek elektrycznych, linii telefonicznych i podłączeń kablowych. Będą one używane w telewizorach, lampach, komputerach, grach elektronicznych i modemach komputerowych. Po zainstalowaniu należy zdecydować się na panele, suche ściany lub malowanie, aby pokryć ściany cementowe. Chociaż panele mogą być tańsze, wyrafinowany wygląd płyt kartonowo-gipsowych sprawia, że ​​jest to materiał wybierany do wykończonych przestrzeni.
Boazeria może wyglądać na przestarzałą i nie zawsze trwa długo.
Następnym etapem w twoich planach powinna być klatka schodowa. Niektórzy specjaliści sugerują, abyś otworzył klatkę schodową i zainstalował balustradę, ponieważ piwnica zwykle ma zamknięte klatki schodowe. Otwierając piwniczą klatkę schodową, usuwasz część piwniczej atmosfery. Niektórzy projektanci chcieliby, aby drzwi piwnicy były poszerzone i stosowali łuki i kolumny, aby je ubrać. Przykłady obejmują francuskie drzwi dla prywatności lub częściowy separator z użyciem szkła dekoracyjnego, aby dodać elegancji do piwnicy.
Patrząc na okna, jeśli dotyczy, dodaj tyle, ile możesz. Piwnice wydają się być ciemne i ponure, ale przy większym świetle naturalnym staje się lepszym i dobrze oświetlonym obszarem. Jeśli okna są bardzo ograniczone, sprawdź zabezpieczenia i użyj okien z pustaków szklanych. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, do wyboru są lampy fluorescencyjne, stołowe, podłogowe i sufitowe. Jeśli pozwala na to Twój budżet, trzymaj się z dala od świetlówek, ponieważ nie jest to najbardziej atrakcyjne wzornictwo.
Podczas instalowania sufitu trzymaj się z dala od sufitów podwieszanych, ponieważ sprawiają, że piwnica wygląda jak piwnica. Rozważ użycie sufitowych półek. Wybierając kolor do malowania, użyj jasnej, jasnej lub dramatycznej kolorystyki. Dzięki tym kolorom możesz zamienić tę ciemną, ponurą piwnicę w pokój, który otwiera się i rozjaśnia.
Podłoga piwnicy jest zawsze zimna, ponieważ ma bezpośredni kontakt z ziemią. Spójrz na podłoże między betonem a podłogą. To sprawi, że będzie to cieplejszy i bardziej suchy salon oraz gładka powierzchnia dla twojego dywanu lub podłogi. Jeśli podłoże nie jest w twoich planach i używasz dywanu, weź dużo wyściółki, aby umieścić pod dywanem. Spróbuj dodać pomieszczenie do przechowywania, być może wokół studzienki i strefy pieca. Byłoby to wygodne dla wszystkich rzeczy, których nie można wyrzucić. Pomyśl o dodaniu półek do tego pokoju, aby utrzymać porządek.
Aby kontrolować hałas, zastosuj grubą wykładzinę od ściany do ściany, a wysokiej jakości podkładka może pochłonąć większość dźwięku. Można zastosować materiał tłumiący dźwięk pod dowolnym podkładem lub podłożem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli piwnica jest używana do sypialni lub biura. Łatwym sposobem na zmniejszenie hałasu jest instalacja grubej izolacji między legarami sufitowymi.
W przypadku remontów podziemnych piwnic, jeśli chcesz dodać kuchnię lub wannę, możesz przywiązać się do systemu hydraulicznego, który jest na górze. Możesz kupić toalety i toalety, które są specjalnie zaprojektowane do zastosowań poniżej kategorii.
Po zakończeniu remontu piwnicy zacznij dodawać „zabawki”, które sprawią, że będzie to przyjemny obszar, w którym uciec od tego wszystkiego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne