Jak przeprowadzić remont

0
554

Każdy ma dom marzeń, ale ludzie nie mogą na to poradzić, że jeśli już go mają, chcą go zmieniać lub modyfikować. Zmiana jest dobra, ponieważ nie tylko poprawi wygląd twojego domu, ale również go wzmocni. Jeśli planujesz remont poddasza zrób to sam, oto kilka uwag do sprawdzenia, które mogą pomóc ci zdecydować, co i czego nie robić.

Renowacja poddasza może być odpowiedzią dla właścicieli domów, którzy chcą, aby dodatkowa przestrzeń w domu była wykorzystywana jako pokoje i wykorzystywała swoją funkcję. Ale nie można po prostu kontynuować modyfikacji bez patrzenia na projekt pod każdym kątem.

Przestrzeń i kadrowanie
Są to istotne elementy twojego planu modyfikacji poddasza. Musisz najpierw wiedzieć, ile miejsca będzie dostępne po dokonaniu żądanej zmiany w miejscu i czy ta przestrzeń pasuje do wymagań lokalnych kodeksów.

Krokwie powinny być używane jako ramy dla twojego dachu, a nie kratownice, ponieważ te ostatnie nie pozwoliłyby ci wystarczająco dużo miejsca na kontynuowanie tego, co masz na myśli. Jeśli twoje poddasze jest typu otwartego, dach powinien mieć wsporniki, które są albo poprzeczne, albo łączą się w celu podparcia. Świetnie sprawdzi się również jako instalacja wentylatorów sufitowych dla dodatkowej wentylacji.

Dostępność
Powinieneś również odnieść się do lokalnych przepisów budowlanych dotyczących wymaganej liczby wyjść, okien i wejść na poddasze są dozwolone. W większości przypadków wystarczy jedno wyjście zewnętrzne, ale pomieszczenie musi przepuszczać wystarczającą ilość powietrza przez okna i odpowiednie oświetlenie.

Zapas
To pierwsze pomiary, które powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o modyfikacji strychu na pomieszczenia funkcjonalnego. Upewnij się, że ludzie mogą stać i swobodnie poruszać się w przestrzeni, w przeciwnym razie będzie to niewygodne, niebezpieczne i nieodpowiednie dla wszystkich. Ponownie, kodeksy budowlane odnoszą się do tej sprawy i należy się ich przestrzegać.

Ogólny wygląd
Jeśli zdecydujesz się na remont poddasza, zastanów się nad każdą częścią domu. Zdecyduj w zależności od tego, jak modyfikacja wpłynie na każdą z nich. Powinieneś pozwolić profesjonalistom zobaczyć swój dom, aby upewnić się, czy możesz kontynuować projekt. Zawsze należy myśleć o bezpieczeństwie przed realizacją jakiegokolwiek planu.

Więc zanim będziesz mógł zmienić strych, musisz najpierw wzmocnić fundament. Sprawdź, czy na pierwszym piętrze są jakieś pęknięcia lub wycieki, które mogą przyczynić się do wytrzymałości całej konstrukcji. Sprawdź, czy można bezpiecznie dodać elementy elektryczne z głównego piętra na strych i zbadaj najbezpieczniejszy sposób, w jaki można to zrobić.

Należy spojrzeć na wszystko, co może przyczynić się do sukcesu planu. Możesz nawet poprosić o pomoc inspektorów budowlanych, aby upewnić się, co robisz. W końcu skorzystasz z nich wszystkich, ponieważ twoje pieniądze nie zostaną zmarnowane i będziesz mieć dodatkową funkcjonalną przestrzeń w domu.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania, gdy chcesz dokonać remontu poddasza zrób to sam, jest zbadanie wszystkich rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim nawet opracujesz plan.

Czytaj książki na temat projektowania, przeglądaj wymagania lokalnego kodu dotyczące bezpieczeństwa i pewności oraz szukaj w Internecie praktycznych pomysłów, jak sobie z tym poradzić.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.