Strona głównaUncategorizedNieruchomości komercyjne jako sposób na zwiększenie ROI w stosunku do inwestowania w...

Nieruchomości komercyjne jako sposób na zwiększenie ROI w stosunku do inwestowania w lokale mieszkalne

Wielu inwestorów interesuje się inwestycjami w lokale komercyjne, gdyż te coraz częściej mogą zaoferować wyższy zwrot z inwestycji w porównaniu do lokali mieszkań.

Jak zarabiać na nieruchomościach komercyjnych? 

Lokale użytkowe Warszawa to termin z jakim często można się spotkać przeglądając ogłoszenia z nieruchomościami. Rynek wynajmu lokali usługowych a tym bardziej lokali biurowych kwitnie. Pomimo pandemii i przejścia na pracę zdalną w stolicy wciąż jest duże zapotrzebowanie na lokale tego typu. Widząc ten trend, niektórzy inwestorzy decydują się na przekształcenie lokali mieszkalnych w lokale użytkowe. Bardzo często taki zabieg sprawia, że zwrot z inwestycji jest wyższy. Kluczowe znaczenie odgrywa tutaj umiejętne rozpoznanie jaki typ lokalu będzie optymalnym rozwiązaniem. Niektórzy stawiają na lokale o przeznaczeniu gastronomicznym (przygotowane do prowadzenia restauracji lub kawiarni), inni decydują się na tworzenie powierzchni biurowych, jeszcze inni stawiają na przystosowanie lokalu do działalności handlowej lub usługowej.

Ciekawym pomysłem- szczególnie w dużych miastach – jest przeznaczenie zakupionej nieruchomości komercyjnej na biura na godziny. Z takiego rozwiązania chętnie skorzysta wielu przedsiębiorców i freelancerów, którzy nie potrzebują biura na stałe, ale zdarza się, że szukają miejsca na spotkanie biznesowe czy też miejsca, w którym przez jakiś czas chcą popracować. Oczywiście taką usługę warto rozszerzyć o tak zwane wirtualne adresy, czyli udostępnianie adresów tym przedsiębiorcom, którzy chcą mieć taki adres, ale samego biura nie potrzebują, lub chętnie wynajmą je, ale tylko na godziny czy kilka dni.

Jakie czynniki odgrywają kluczową rolę w osiągnięciu wysokiego ROI?

Kluczową rolę odgrywa szeroko pojęta kompleksowa komercjalizacja nieruchomości, na którą składa się nie tylko umiejętne przystosowanie lokalu, ale także:

– marketing mający na celu pozyskać najemcę;

– dobrze przygotowana umowa najmu zabezpieczająca interesy obu stron;

– umiejętne wykonanie prac remontowych tak aby nie zawyżyć kosztów;

– analiza rynku, dzięki której wiadomo jaki typ lokalu oferuje najwyższy zwrot z inwestycji.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne