Strona głównaWnętrzaKominek wolnostojący - tradycyjna "koza" w nowoczesnym wnętrzu

Kominek wolnostojący – tradycyjna “koza” w nowoczesnym wnętrzu

Mogłoby się wydawać, że tradycyjne kozy nie są dziś popularnym sposobem na ogrzewanie wnętrz. Tymczasem tego typu kominki wolnostojące z roku na rok coraz bardziej wracają do łask. Trudno się temu dziwić. Z jednej strony w nowoczesnej formie prezentują się one doskonale i idealnie pasują do współczesnych aranżacji wnętrz. Z drugiej są bardzo funkcjonalne i skuteczne w ogrzewaniu wnętrz. Stanowią też dobrą alternatywę dla murowanych kominków.

Nowoczesne piece wolnostojące

Współczesne piece wolnostojące są bardzo zróżnicowane pod względem wzornictwa. Dzięki temu pełnią one funkcje nie tylko praktyczne, ale również stanowią ważną ozdobę pomieszczenia.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów i konstrukcji, nawet niewielka koza może skutecznie nagrzać całe pomieszczenie. Wiele zależy oczywiście od powierzchni danego wnętrza i rozmiarów piecyka, ale piece tego typu stanowią w wielu miejscach integralną część całego systemu ogrzewania.

Kozy nie tylko nagrzewają pomieszczenie, ale mogą również w sposób kontrolowany oddawać ciepło nawet przez 10 – 12 godzin od wygaśnięcia w nich ognia. Piecyk z funkcją akumulacji ciepła posiada specjalne elementy, które po nagrzaniu się oddają ciepło bardzo powoli, utrzymując wysoką temperaturę w swoim otoczeniu.

Alternatywa dla tradycyjnych kominków?

Piece wolnostojące to propozycja dla osób, które chcą cieszyć się tradycyjnym kominkiem, ale jednocześnie nie mają na to warunków. Montaż kozy jest przede wszystkim znacznie łatwiejszy. Standardowy model nie waży zbyt wiele, a jedynym elementem jaki jest przy niej potrzebny jest rura odprowadzająca spaliny.

Piecyk taki zajmuje również znacznie mniej miejsca niż tradycyjny kominek. Może być ustawiony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, tak, jak podpowiada w danym momencie nasz gust lub potrzeby. Demontaż jest zazwyczaj bardzo szybki i prosty.

Koza jest też rozwiązaniem ekologicznym. Wiele zależy rzecz jasna od paliwa stosowanego przez użytkownika, ale na rynku dostępne są rodzaje opałów w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego.

Więcej na temat pieców wolnostojących można przeczytać na https://www.schiedel.com/pl/nowoczesna-koza/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne