Strona głównaWnętrzaStyropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz

Styropianowe listwy maskujące karnisz to ciekawy sposób wykończenia wnętrza. W sposób doskonały przykrywa szynę przysufitową. Maskuje ją i nadaje pomieszczeniu oryginalny wygląd. Co najważniejsze, to eleganckie rozwiązanie. Styropianowe listwy maskujące karnisz są bowiem delikatne i lekkie. Wnętrze nabiera zupełnie nowego stylu. Staje się nowoczesne i stylowe. Dodatkowym atutem styropianowej sztukaterii jest możliwość jej podświetlenia LED-ami. Wtedy listwa nie tylko maskuje karnisz. Delikatne oświetlenie tworzy w pomieszczeniu wyjątkowy nastrój. Może być też traktowane jako nocne źródło światła.

Listwy ze styropianu zakrywające karnisz

Listwy zakrywające karnisz wytwarzane są z lekkiego, nowoczesnego materiału. To popularny styropian, który dodatkowo jest utwardzany. Zewnętrzna powłoka pokryta jest równą, dekoracyjną powłoką. Nadaje to jej wyjątkowo eleganckiego wyglądu. To tylko kilka zalet tego rozwiązania. Nie bez znaczenia jest przy tym niezwykle prosty sposób montażu. Także cena wyróżnia styropianowe listwy maskujące karnisz. To tani sposób, by stworzyć niepowtarzalny efekt wizualny. Łatwy montaż sprawia, że zasłonięcie karnisza można wykonać własnymi siłami. Nie trzeba do tego żadnych specjalistycznych umiejętności. Poradzi sobie z tym nawet majsterkowicz-amator. To zdecydowanie najtańszy sposób, by wprowadzić do wnętrza nieco oryginalności i nowoczesności.

Jak założyć styropianowe listwy maskujące karnisz?

Jak założyć styropianowe listwy maskujące karnisz? To naprawdę proste! Montaż poprzedzony musi zostać zakupem tych elementów. Warto tu poszukać producenta tego rodzaju dodatków wykończeniowych. Choć sam element jest tani, warto zwrócić uwagę na wybór styropianowych listew maskujących karnisz. Zazwyczaj producenci mają w swojej ofercie wiele ich rodzajów. Pozwoli to dopasować element to zamierzonego stylu wykończenia wnętrza. Warto tu odwiedzić sklep internetowy producenta listew styropianowych maskujących karnisz. Produkty dostępne są w wielu marketach budowlanych. Jest tam jednak ograniczony wybór tego asortymentu.

Kolejnym etapem montażu styropianowych listew maskujących karnisz jest zakup akcesoriów, które to ułatwią. Tu należy pamiętać o kilku szczegółach. Przydadzą się:

  • piłka z drobnymi zębami do przycięcia elementów;
  • klej do montażu;
  • farba wodna w wybranym kolorze,
  • pędzel, którym wygodnie będzie pomalować listwę maskującą karnisz.

Jak widać, koniecznych narzędzi jest naprawdę niewiele. Malowanie listwy jest także opcjonalne. Produkowane są one bowiem w uniwersalnym, białym kolorze. Całość montażu sprowadza się do przycięcia styropianowej listwy maskującej karnisz do wymaganego wymiaru. Pamiętajcie, by 2x mierzyć, nim dojdzie do jej skrócenia. Teraz następuje etap ewentualnego malowania. Po wyschnięciu elementu należy go jedynie przykleić do sufitu. Tak, by frontowa część listwy przykryła karnisz na całej jego długości. Po kilku minutach pracy można cieszyć się odmienionym wnętrzem swojego domu, czy mieszkania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne