Modne wyposażenie łazienki. 3 produkty, które warto poznać!

0
670

Chcesz urządzić łazienkę, która będzie podążała za najnowszymi trendami? Sprawdź te 3 produkty, które wyróżniają się modnym, nowoczesnym designem! Artykuł został przygotowany przy współpracy z sklepem Tania Łazienka.

Kabina prysznicowa bez brodzika

To zdecydowanie największy hit w wyposażeniu łazienkowym ostatnich lat. Można zobaczyć ją dzisiaj w wielu aranżacjach – w mniejszych i większych łazienkach.

Taka kabina prysznicowa pozbawiona brodzika wygląda bardzo elegancko, a przy tym ma kilka praktycznych zalet. Jest łatwa w codziennym użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Potrafi także optycznie powiększyć małą łazienkę.

Kabiny prysznicowe bez brodzika mogą posiadać uchylne drzwi lub mogą być kabinami typu walk-in, które nie posiadają drzwi.

Głównym minusem kabin bez brodzika jest konieczność wykonania specjalnej instalacji odpływowej. Ważne jest stworzenie spadku oraz montaż odpływu liniowego lub punktowego. Podłoga pod kabiną musi być też odpowiednio izolowana przed wodą. Wobec tego przed montażem takiej kabiny może być konieczny remont łazienki, by przystosować ją do takiej instalacji odpływowej.

Umywalka nablatowa z szafką

Do modnego wyposażenia łazienki zaliczają się także umywalki nablatowe, które najczęściej umieszczane są na podwieszanych lub stojących szafkach.

Umywalki nablatowe, inaczej stawiane, to umywalki umieszczane na blatach. Produkowane ą głównie z białej ceramiki, lecz dostępne są także modele z przezroczystego szkła. Oferowane są w różnych kształtach i rozmiarach, na przykład przypominające misy lub w kształcie prostokątnym.

Do umywalki nablatowej można wybrać baterię umywalkową stojącą montowaną w blacie lub baterię ścienną.

Umywalki nablatowe najczęściej umieszczane są na szafkach ułatwiających przechowywanie w łazience. Blaty wykonuje się z materiałów odpornych na wilgoć, na przykład specjalnych płyt meblowych, kamienia naturalnego.

Lustro łazienkowe z podświetleniem

Praktycznym i przy tym modnym wyborem do łazienki będzie lustro z podświetleniem. Dzięki własnemu oświetleniu lustro nie wymaga montażu dodatkowej lampy ściennej lub innego oświetlenia punktowego. Lustro ułatwia codzienną higienę, zapewniając doskonałą widoczność twarzy, a także wprowadza nowoczesny design do wnętrza.

Takie lustro łazienkowe najczęściej wyposażane jest w energooszczędne oświetlenie bazujące na diodach LED. Podświetlenie może znajdować się na obrzeżu lustra lub wewnątrz lustra. Może mieć także podwójną konstrukcję, gdzie diody umieszczone za taflą szkła.

Lustra podświetlane oferowane są w różnych kształtach i wymiarach do wyboru – prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne, zaokrąglone u góry.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.