Strona głównaBudownictwoJak postępować w przypadku zalania budynku?

Jak postępować w przypadku zalania budynku?

Zalanie budynku to problem, który może przynieść poważne szkody finansowe oraz znacząco zakłócić codzienne życie mieszkańców. Dlatego w obliczu takiej sytuacji kluczowe jest szybkie i skuteczne działanie. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy kroki jakie należy podjąć. Ponadto, przedstawiamy główne przyczyny zalania.

Zabezpiecz swoje mienie i skontaktuj się z odpowiednią instytucją

Kluczowe znaczenie ma szybka reakcja. Kiedy odkryjesz, że twoje mieszkanie zostało zalane, niezwłocznie zacznij działać. Jeśli zalanie jest poważne to zacznij od zabezpieczenia swojego mienia (np. za pomocą ręczników). Następnie zgłoś zaistniałą szkodę. Jeśli to możliwe możesz powiadomić zarządcę nieruchomości, spółdzielnię mieszkaniową lub inną odpowiednią instytucję. Jeśli jesteś ubezpieczony, nie zapomnij skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym, aby zgłosić szkodę.

Spróbuj ustalić przyczynę wycieku

Spróbuj ustalić przyczynę zalania. Główne przyczyny zalania to awarie lub uszkodzenia przewodów, instalacji lub urządzeń sieci, takich jak wodociągowa, kanalizacyjna czy grzewcza. Mogą to być także uszkodzenia sprzętu AGD, takiego jak pralka, zmywarka czy urządzenia chłodnicze. Inne przyczyny to uszkodzenia armatury sanitarnej, zalania przez osoby trzecie, znane jako zalanie sąsiedzkie, oraz ubytki w silikonach łazienkowych. Jeśli nie możesz zlokalizować źródła wycieku, skonsultuj się z fachowcem.

Wybierz profesjonalną firmę do ususzania i rozpocznij działania

Wybierz zaufaną firmę, która oferuje profesjonalne osuszanie budynków. Upewnij się, że firma jest doświadczona i dysponuje odpowiednim sprzętem. Na rynku istnieje wiele profesjonalnych firm specjalizujących się w osuszaniu budynków np. https://www.dry-service.pl/

Profesjonalna firma powinna rozpocząć swoje działania od oględzin technika i pomiarów wilgotności. Następnie technik z reguły dokonuje wyceny osuszania zalanych powierzchni. Po akceptacji wyceny specjalista przechodzi do osuszania. Do tego celu wykorzystywany jest sprzęt zwany osuszaczem powietrza. Specjalista powinien dobrać odpowiedni sprzęt do zalania. Na rynku dostępne są między innymi osuszacze kondensacyjne oraz adsorpcyjne.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne