Strona głównaRemontCzym charakteryzują się szalunki ścienne?

Czym charakteryzują się szalunki ścienne?

Szalunki ścienne to szczególny rodzaj szalunków, które są bardzo użyteczne przy pracach remontowych wykonywanych przy ścianach o skomplikowanej konstrukcji lub skomplikowanej kabaturze. W niniejszym artykule przedstawiamy garść faktów na temat tytułowych szalunków ściennych.

Szalunki ścienne

Szalunki ścienne są powszechnie wykorzystywane i cenione. Łatwość montażu oraz duża użyteczność podczas prac budowalnych to te elementy, które bez wątpienia charakteryzują szalunki ścienne.

Szalunki tego typu nie powinny być zależne od żurawia. Powinny także wyróżniać się niewielką wagą oraz dużą nośność. Dobrze wykonane egzemplarze są wykonane ze stali ocynkowanej (szalunki stalowe), tak aby szalunek był odporny na działanie korozji, wilgoci, niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz środowiskowych. Oczywiście wybierając szalunki ścienne warto sprawdzić, czy gwarantują odpowiednią sztywność oraz stabilność. Szalunki ścienne dostępne są jako szalunki modułowe.

Na rynku jest bardzo duży wybór szalunków ściennych, różnych producentów. Popularni producenci to między innymi: Tekko, Takko, Hunnebeck, Peri, Doka, Manto, Rasto, BudoUni, Midi Box, RHiNO, PionBox. Warto wiedzieć, że koszty związane z zakupem szalunków ściennych niekoniecznie muszą stanowić barierę wejścia, gdyż na rynku działa wiele bardzo dobrze prosperujących wypożyczalni od których można wypożyczyć sprzęt w razie potrzeby np. w tylko na jedną budowę. Przykładem firmy, która oferuje wypożyczania szalunków jest Altrad Mostostal.

Gdzie wykorzystywane są szalunki ścienne?

Szalunki ścienne można stosować do murów oporowych, cokołów, słupów oraz szybów windowych. Zazwyczaj są wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym. Charakterystyczną cechą szalunków ściennych jest to, że sprawdzają w budynkach o zróżnicowanej kubaturze, niezależnie od tego jak bardzo skomplikowana jest konstrukcja ściany. Skomplikowanym przykładem, z którym radzą sobie szalunki ścienne są zbiorniki koliste lub nierówne mury oporowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne